iphone-830480_640-1

Akıllı telefonlarımız ile gün boyu yürüyor ve online dolaşıyoruz ve bu inanılmaz cihazın, iş çevrelerine yaklaştıkça dikkatinizi çekmeye çalışan işletme sahipleri için bir pazarlama fırsatı sağladığını biliyor muydunuz? Bazen, “İzleniyor muyum acaba?” diye düşünmenizin aslı, işte bu geofencing teknolojisinden geçiyor. Geofencing, işletmelerin akıllı telefon kullanıcılarına alakalı mesajlar göndermek için kullandığı konuma dayalı bir hizmettir.

Potansiyel Müşterileri İzleyen Geofencing Nasıl Çalışır?

Geofencing, SMS mesajlaşma, mobil reklamlar veya mobil uygulamalardan akıllı telefon kullanıcılarıyla bağlantı kurmak ve iletişim için arzulanan pazar alanından bir sinyal göndermek için kullanılır. Geofencing sayesinde perakende mağazaları, kendi mağazalarına yakın bölgeleri “sanal bariyer” olarak yaratabilir. Bu coğrafi çit, potansiyel müşteriler için mesajlar içeren küçük alanları hedefleyebilir.

Geofencingin en önemli katkısı ise bir kişinin belirlenen noktadan geçmekte olduğunun bilinmesi sayesinde, o kişiye mesajın en doğru noktada atılmasını sağlamak. Doğrudan satışın yanı sıra geofencing, çapraz satış için de imkânlar sağlar. Mesela, bankalar veya sigorta şirketleri, yakınlardaki otomobil satıcısına giden kullanıcılarını hedef görebilir. Bu otomobil satıcılarının bulunduğu noktalar da “sanal bariyer” içine alınıp, kullanıcılarına kredi ya da sigorta alternatifleri sunabilirler.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*