Çoğu kadının korkusu hamilelik öncesinde başlıyor. Hamilelik öncesi ve hamilelik sürecinde kadınlar stres yaşamaktan korkuyor. Bu korku da zamanla bebeği de etkileyecektir. Fakat stres yaşamadan rahat bir hamilelik artık mümkün. Yapacağınız bazı şeylerle daha rahat bir hamilelik geçirebilirsiniz. Bu yazımızda stressiz bir hamileliğin püf noktalarına değineceğiz.

gebelik

gebelik

Nasıl Olabilir?

Stressiz hamilelik konusunun ilk yolu düzenli egzersizdir. Hamileliğe doğrudan etki eden sporu hayatınıza sokun ve 9 aya yayın. Düzenli yapılan egzersiz ile vücudunuz açılır ve rahat edersiniz. Kendinize güzel meşgaleler bulun. Çeşitli kurslara gidin kendinizi zorlamayacak şekilde. Yaptığınız bu etkinliklerde hayatınızdan kötü hisleri çıkararak hoş vakit geçirmenizi sağlayacak.

hamilelik

hamilelik

Hamileliğin en önemli dostu sudur. Su aslında hayatın en temel taşıdır. Bol bol su tüketin. Günde en az 8 bardak su içmek, hamileliğinizi olumlu etkileyecektir. Giyim konusunda da tercihiniz bol giysiler olsun. Alacağınız kilolar zaten sizi ziyadesiyle sinir edecek en azından sıkı görünümden uzak durun. Ayrıca daha rahat hareket etmenizi de yardımcı olacak.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*