Günlük yaşamda ya da özel gün ve davetlerde daha şık ve güzel olmak adına birçok farklı kıyafet tercih edilebiliyor. Fakat bazı giyim parçaları ya da desenleri özellikle kilonun daha fazla görünmesine sebep olabilmektedir. Bu sebep ile giyim parçalarınız içersinde bazı desen ve modellerden uzak durmanız son derece önemlidir.dress-864107_640

Hangi Desen ve Modellerden Uzak Durmalı?

Kilonun daha fazla olduğunu gösteren giyim parçalarının modelleri arasında straplez model yer alıyor. Bunun yanı sıra düz renk üstünde iri desenlerin yer aldığı kıyafetlerde kilonun daha fazla görülmesine sebep olabiliyor.

Üst kısmı daha geniş olan bayanların yaptıkları en büyük hatalar bu alanda daha çok aksesuar kullanmak ya da boğazlı kazaklara yer vermek oluyor. Bu durum ise dikkatin direk olarak bu alana yoğunlaşmasına sebep olarak geniş bir alan görüntüsüne destek veriyor.

Kalçası geniş olan bayanların özellikle çok dar pantolon giyerek kısa bir üst parça kullanması dikkatin kalçaya yoğunlaşmasına sebep olur. Bu sebep ile kalçayı kamufle eden stile önem verilmesi önerilir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*