Giysilerin ve iç çamaşırların benzerliğini düşünün. Vücudumuzu soğuk havalarda ısıtmak ve sıcak bir şekilde örtmenin yanı sıra giyim, kişilere güzellik, stil, kişilik ve renk katar, boya da böyledir. Giysilerin daha iyi görünmesi için iç çamaşırı vücudunuzu düzeltip kalıplar gibi davranıyorsa, astar da hatalı ve pürüzlü yüzeyleri düzeltebilir, böylece boyanın daha iyi görünmesini ve daha iyi giyilmesini sağlar.

Boya altındaki olması gerektiği gibi değilse, düzgün şekilde kurumaz. Pürüzlü bir parlaklıkla lekeli görünebilir, fırça işaretleriyle topaklanabilir, kısa sürede parçalanıp, kopabilir. Astar, boya üzerine yayılmak ve üzerine yapışmak için pürüzsüz ve tutarlı bir tabaka, sağlam bir ara yüz oluşturur.

Hangi Boya için Hangi Tip Astar?

painting-2057373_640Boyada en iyi sonucu almak için astara ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz, hangi astarın kullanılacağını nereden bileceksiniz? Bunların hepsi, seçtiğiniz boyaya bağlı. Çoğu durumda, boyamadan önce astar ile başlamak iyi bir fikirdir.

Mevcut boyanın sağlam bir katmanını, yine aynı tür yeni boya ile kapladığınızda, astar çok kritik değildir. Bununla birlikte; ham ahşap, ham alçıpen, yamalı duvarlar, ham metal, kaba, tırtıklı yüzeyler, boyanmış yüzeyler için mutlaka astar boya kullanın.

Yoruma Kapalı.