Yüzümüz kadar boynumuzun görüntüsü de estetik kaygılarımızın sebebidir. Kilomuz arttıkça gıdımızda toplanan yağlar bütün zarafetimizi bozar. Yaşımız genç ise bu çok dert değildir, kilo verdiğimizde kaybolur, fakat yaş ilerledikçe boyun kaslarımız elastikiyetini kaybeder, sarkma, gevşeme ve buruşmalar için daha fazla direnemez. Peki, boynumuzu eski gergin, pürüzsüz görüntüsüne kavuşturmanın bir yolu yok mu? Sizin için bu önemli konuyu araştırdık…

Boyun Germe Ameliyatları

Genellikle yüz germe ameliyatları ile birlikte tercih edilen boyun germe operasyonları, bazen komplike işlemler gerektirse de, tek başına da uygulanabiliyor. Boynun deri ve deri altı bölgesinde meydana gelen deformasyonu ortadan kaldırmak üzere gerçekleştirilen ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılıyor. Operasyonda çene altından 2-3 cm’lik bir kesi açılarak, alt dokulardaki fazla yağlar kesilip çıkarılıyor. Bölgedeki gevşemiş kaslar yakınlaştırılıyor ve son olarak kesikler estetik gizli dikişler ile kapatılıyor. 

Boyun Estetiğinde Ameliyatsız Yöntemler

Happy Lifting – Askı Tekniği: Son yıllarda boyun germe ameliyatlarında içinde dikenimsi çıkıntılar bulunan doku, asma malzemeleri de kullanılıyor. Küçük bir kesiden kasların yönüne göre, boyuna yerleştirilen bu malzemeler sayesinde germe işlemi tamamlanıyor.

Liposuction: Çene altı yağ birikiminin kötü görüntüsünü kısa sürede yok edecek en kolay boyun estetiği yöntemlerinden biri. Lokal anestezi ve enjeksiyonla fazla yağlar alınıyor, ciltte her hangi bir gevşeme varsa laser lipo ile sıkılaştırılabiliyor.

Botox: Boyundaki dikey kasların hafif deformasyonunda botox uygulaması harika sonuçlar veriyor. Üstelik ağrısız, sızısız… Ultra V lifting – Örümcek Ağı Estetiği: Son zamanların en popüler estetik yöntemlerinden biri olan PDO, çizgileri çok derinleşmemiş hafif elastikiyet kaybı gelişmiş kişiler için ideal.  (Polidioxanone-PDO) adı verilen eriyebilen cerrahi ipliklerin cilt altında hücreleri uyararak yukarı çekmesi ile müdahalesiz gerçekleştiriliyor.

Yoruma Kapalı.