Özellikle gençlerde kâbus gibi bir durum olan siyah noktalar, ciltte meydana gelen problemlerden bir tanesidir. Cildin aşırı bir şekilde yağ üretmesinden kaynaklanır. Siyah noktalar yetişkinlerde de görülen bir durumdur.

Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir?

Jel olmayan diş macunları ile siyah noktalardan kurtulmanız mümkün olabilir. Yatmadan önce diş macununu, cildinizin siyah nokta olan bölümüne tatbik edin. Aynı zamanda bu noktaların şişliklerinin inmesine de yardımcı olacaktır.

siyah noktalar

siyah noktalar

Çemen otu (methi) yaprakları ile evde hazırlayacağınız macun ile bu soruna çözüm üretebilirsiniz. Etkilenen bölgeye hazırladığınız macunu uygulayın ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonra, ılık bir su ile yüzünüzü durulayın. Bu kür aynı zamanda, kırışıklıkların giderilmesinde de etkili bir yöntemdir.

siyah noktalar

siyah noktalar

Bilindiği üzere limon asidinin birçok şeye iyi geldiği söylenir. Limon suyunu aynı miktarda gül suyu ile karıştırın ve noktaların olduğu bölgeye uygulayın. Yarım saat sonra su ile bu bölgeyi durulayın. Bu işlemi 15 boyunca uygulayabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda, yüzdeki yaraların iyileşmesine de yardımcı olur.

Yoruma Kapalı.