Makyaj, her kadını güzelleştiren en önemli dış etmenlerden birisidir. Gerek fondöten gerekse pudra kullanarak yüzünüzdeki kusurları gizliyorsanız mutlaka temizliğine de dikkat etmelisiniz. Kozmetikler içerikleri bakımından cilde yapışan ve uzun süre sabit kalan kimyasallar içerebilirler.

tonik ve arındırıcı

tonik ve arındırıcı

 

Gözeneklerinizin tıkanmasına neden olan bu kozmetiklerin temizliğini mutlaka doğal yollarla etkili bir temizleyici ile yapmalısınız. Gözeneklerinizin tıkanması siyah nokta oluşumu ve sivilcenin ortaya çıkmasını hızlandırarak cildinize yayılmasına neden olabilir.

Yüzünüzdekilerden Kurtulmaya Hazır mısınız?

Dermatologların önerileri arasında bulunan makyaj temizleyicilerinin arasında doğal özelliği bakımından ilk sırada gül suyu yer alıyor. Tonik ve arındırıcı olarak da kullanılan bu su, saf ve %100 gülden elde edildiği zaman cildinizin derinlemesine arınmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra cildinizi yıkarken mutlaka soğuk su tercih etmelisiniz.

tonik ve arındırıcı

tonik ve arındırıcı

 

Soğuk su gözenekleri sıkılaştırarak tıkanmayı önler.Böylelikle kusursuz bir cilt için elinizden geleni yapmış olursunuz.Yüzünüzü sıkılaştıran bir diğer formül ise soda! Diğer adıyla maden suyu olarak bilinen bu asitli su yüzünüze ayrı bir ışıltı katacak, ışıl ışıl bir cilde kavuşacaksınız!

Yoruma Kapalı.