Cilt kuruluğuna yol açan sebeplerin başında ilk olarak doğumsal sebepler yer alıyor. Doğumdan sonra cilt üzerinde pullanma meydana gelmesi ile birlikte ergenlik çağına kadar cilt kuruluğu problemi gözlemlenir. Uzman doktorların tedavileri ile cilt kuruluğu tedavi edilebilmektedir.

cilt kuruluğu

cilt kuruluğu

Yaşlanma ile birlikte yaşanan yağ salgısının azalması da cilt kuruluğuna sebep olabilmektedir. Yaşlılık belirtisi olan deri kaşıntıları beraberinde cilt kuruluğu problemini de getirmektedir. Cilt kuruması ayrıca egzama, saman nezlesi gibi alerjik sebeplerden dolayı da meydana çıkabilen bir problemdir.

Cilt Kuruluğu Belirtileri ve Tedavisi

Cilt kurumasının ilk belirtisi cilt üzerinde gri ve beyaz karışımı bir rengin meydana gelmesidir. Kurumanın etkisi yükseldikçe renklerin belirginliği de ortaya çıkmaktadır. Kaşıntı kuru bir cildin başlıca belirtileri arasındadır.

cilt kuruluğu

cilt kuruluğu

Duş sürenizi kısa tutmak cilt kurumasının tedavileri arasında yer almaktadır. Duş aldıktan sonra nemlendirici krem kullanarak kurumanın oluşmasını engelleyebilirsiniz. Yağlı sabun kullanmak da duş alırken cildinizin kurumaması için dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Sabunlarınızı her zaman iyi bir şekilde kuruttuğunuzdan da emin olmalısınız.

Yoruma Kapalı.