Geçtiğimiz haftalarda okullar, öğrenciler için uzun bir tatilin ardından açıldı. Bu uzun tatil öğrencilerin büyük bir yüzdesini olumsuz etkiledi. Çünkü fazla tatil, öğrenciyi okuldan soğutuyor. Öğrencilerin tekrar okula ısınması gereken bu dönemde siz velilere de büyük iş düşüyor. Ödevler, sınavlar derken öğrencinin ders çalışma konusundaki isteksizliğine mani olun.

Ödüllendirin

Okulun başlamasıyla öğrencilerin birçoğu afallamış durumda. Sebebi ise açık. Uzun tatil dönemi öğrenciyi okuldan soğuttu. Öğrencinin okuldan soğuması demek, ödevlerine ve sınavlarına gereken önemi vermesinin gecikeceği anlamına geliyor. Çocuğunuza yardım edin. Ona hedefler koyun. Öğrenci, kendisinden ne beklendiğini ve bu beklentiyi gerçekleştirmesi sonucunda ne kazanacağını bilmek ister. Onu ödüllendirin.

Çocuğa Ders Çalıştırmanın Yolları

Çocuğa Ders Çalıştırmanın Yolları

Koyduğunuz hedeflere ulaşması takdirinde ona ödül verin. Kısa vadeli hedefler ile onu okuluna ısındırabilirsiniz. Bu öğrenciye heyecanda verecektir. Bir öğrencinin en büyük problemi de zamandır. Ona bir zaman çizelgesi, program hazırlayın. Zamanını kontrol altında tutsun. Motivasyonunu da daima yüksek tutun. Onu gezmeye götürün. Kültürel yerleri gezdirin. Etkili olacaktır.

Yoruma Kapalı.