Çocuklarınıza doğayı sevme, çevreye karşı duyarlı olma aslında tabiatın özen gösterildiğinde bize neler sunabileceğini öğretmeniz son derece önemlidir. Bu da ancak çocuğunuzla bol bol açık havada vakit geçirmenizle mümkün olabilir.

vakit geçirmek

vakit geçirmek

Açık Havada Nasıl Vakit Geçirebilirsiniz?

Açık havada yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri doğa yürüyüşleridir. Çocuğunuzla sık sık yeşil alanlarda yürüyün, onun çıplak ayakla çimene basmasını ve toprağı tanımasını sağlayın. O doğayı diğer canlılar paylaştığını, çiçekler kadar küçük böceklerin de aynı yaşam alanında bulunduğunu unutmaması gerektiğini öğretin.  Mesela imkânınız varsa hafta sonlarını şehre yakın birçok ormanlık alanda geçirebilirsiniz. Örtünüzü kapıp çimenlere yayılıp meyve tabağınızı afiyetle yiyebilirsiniz.

açık hava

açık hava

Belki çocuğunuzla birlikte küçük bir hamak bile kurabilir, birkaç saatini burada geçirebilirsiniz. Öyle ki, belki resim kâğıtlarınızı ve boyalarını alıp çocuğunuzla birlikte doğayı resmedebilir, onun gözünde yeşilin nasıl bir yer olduğunu anlayabilirsiniz. Bununla bağlantılı olarak fotoğraf makinenizi de yanınıza alarak harika doğa resimleri çekebilir hatta çocuğunuzu bu manzarada görüntüleyebilirsiniz. Emin olun çocuğunuz bunların her birinden büyük keyif alacaktır.

Yoruma Kapalı.