Çocuğunuzun odasını daha düzenli ve daha şık bir forma sokmak için pratik dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız olabilir. Artık yaşam alanlarının küçülmesi, çocuk odalarının da daha küçük alanlara dönüşmesini beraberinde getirdi. Ancak bu küçük alanları dahi zevkinize göre döşeyebileceğiniz fonksiyonel mobilyalar da hayatımıza nihayet girdi.

Küçük Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?

computer-room-1488311_640Öncelikle mobilya seçiminizi açılıp kapanabilen tasarımlar arasından yapın. Çocuğunuzu odasında hem çalışma masası hem de yatak için alan ayırmak yerine alt kısmı çalışma masası, üst bölümü yatak olan dizaynları tercih edebilirsiniz. Odanın bir duvarını boydan boya raflarla donatmanız, kullanışlı ve düzenli bir çocuk odasına sahip olmanız için yeterli olabilir.

Duvarlarda koyu renkleri tercih etmeyin. Mekanın daha ferah bir atmosfere bürünmesi için açık renk tonlarına yönelin. Sehpa gibi çocukların pek kullanmadığı mobilyalara odada yer vermenize hiç gerek yok. Duvar raf sistemleri sayesinde kitaplık ihtiyacınız da olmayacak. Çocuğunuza muhteşem bir oda dekorasyonu sunabilmek için minimum eşya ile maksimum kullanım alanı yaratmanız gerekiyor.

Yoruma Kapalı.