Detoks diyeti vücuda giren toksin ve atıkları atmak ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapılır. Detoks diyeti uzun süreli uygulanmaz. Ayda bir kere ve aralıklarla yapılır. Uzun süreli yapılırsa metabolizma çöker ve tam tersine kilo veremez olursunuz. 5 gün boyunca kurallara uymanız ve detoksa bağlı kalmanız gerekir.

Detoks Diyetinde Nelere Dikkat Edilir?

tape-403593_640Sabahları 1 su bardak ılık suyun içine yarım limon sıkarak güne başlamanız gerekir. Gün içinde 2,5 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz. 5 günlük süreçte tuz ve şekerden kaçınmalısınız. Alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durmalısınız. Yağsız yoğurdu ise her öğünde tüketmelisiniz.

Detoks diyeti biraz sıkı bir diyet olduğu için geceleri melisa ya da papatya içerek sinirlerinizi yatıştırabilirsiniz. Çay ve kahve yerine yeşil çay içebilirsiniz. Meyve sevenler ise muzdan, üzümden kaçınmalı. Muz ve üzümün şeker oranı yüksek olduğu için bunların yerine yeşil elma yenebilir. Hamur işleri, tatlılar ve ağır yemeklerden uzak durmalı. Bol yeşilliklerden oluşan salata içine limon sıkarak tüketmeye özen göstermelisiniz.

Yoruma Kapalı.