Diyet yemeklerinizi önceden hazırlarsanız, besleyici yiyecekler yiyebilir ve porsiyonlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmanın en basit yollarından biri, haftada bir gün yemek pişirip, bir hafta öncesinde yemekleri dondurmaktır. Bu, haftayı planladığınız için size zaman kazandırır. Ayrıca gereksiz şeyler satın almamak için cazip olabilir.

groceries-1343141_640

  • Tariflerinizi ve yemeklerinizi önceden düşünün.

En sevdiğiniz gıdaları ve onları hazırlamak için gereken malzemelerin bir listesini yapın ve haftanın yemek planını hazırlayın. Yemek tarifleri araştırmak, sürekli olarak farklı bir şey yemenizi ve yemeklerinizi dört gözle beklemenizi sağlayacaktır.

  • Yemeklerinizi alışveriş gününde hazırlayın.

Listenizdeki malzemeleri aldıktan sonra hemen yemeklerinizi hazırlayın. Çeşitli yiyecekleri yıkamaya ve farklı kaplara ayırmaya başlayın. Öğün bileşenlerini et, kavrulmuş sebzeler ve sos gibi pişirmeye başlayın ve hepsini bir kerede pişirin.

  • Esneklik sağlayacak gıdalar seçin.

Yemek hazırlama konusundaki en büyük husus, hala esneklik ve doğaçlamaya yer olmasıdır. Örneğin, tavuğunuzu pişirip dondurucuya koyduktan sonra, bir gece bir tavuk salatası ve bir başka gece tavuk çorbasına sahip olabilirsiniz.

  • Pratik alternatifleri kullanın.

Yemek hazırlama işlemi hafta boyunca önemli miktarda tasarruf sağlıyorsa, önceden biraz zemin hazırlamanız gerekir ve ilk pişirme işlemini kolaylaştırmak için zaten doğranmış sebzeleri seçmeye veya pişirme süresi gerektirmeyen etler kullanmaya çalışın.

Yoruma Kapalı.