Herkesin bakış açısına göre farklılaşan güzellik, ortak nokta olarak doğallıkta birleşiyor. Bakım ürünlerinin kalabalık dünyasına girmek istemeyenler bu adımları uygulayarak kolaylıkla bakımlı bir güzelliğe kavuşabilirler.

güzellik

güzellik

Öncelikle vücudunuzdan başlayın. Bacaklarda bulunan selülit kısımlar her kadının kâbusudur. Banyoda ya da banyodan önce fırça ile bacaklarınızı fırçalamak kan dolaşımını arttırarak yok olmalarını sağlayacak.

güzellik

güzellik

Banyonuzda esans kullanmayı ihmal etmeyin. Vücudunuzu rahatlatırken kendinizi şımartmaya bakın.Nasırlardan ya da ölü derilerden kurtulun. El, ayak, yüz ve dirsek- diz kısımlarınızı yumuşatın.Bütün gün vücudun ağırlığını çeken ve en önemli işleve sahip olan ayaklarınızı dinlendirin ve özel bakım uygulayın.

Yüz Bakımı

Her makyaj sonrası edindiğiniz temizleme sütü ile yüzünüze masaj yaparak kirlerden arının. Yine bahsi geçtiği gibi esanslarla birlikte ılık su ile yüzünüzdeki ölü derileri atarken kan dolaşımını arttırarak canlanabilirsiniz.

güzellik

güzellik

Maskeleri mutlaka uygulayın. Üzüm çekirdeği ve kil özlü ürünleri düzenli olarak kullandığınız takdirde tıkanıklıkları açarak cildinizin parlamasını sağlayın.En önemli şeylerden biri ise masajdır. Bu şekilde yüzünüzü sakinleştirip rahatlamasını sağlarken varsa sinüzitlerinize iyi gelmesini sağlayacak.

Yoruma Kapalı.