Cilt bakım uygulamasında birçok farklı içeriğe sahip olan ürünlere piyasada kolaylıkla ulaşım sağlayarak satın alabilirsiniz. Kullanacağınız tüm ürünler belli bir kimyasal içeriğe sahiptir. Bu pahalı ve doğal olmayan ürünler yerine evinizde kendinizde cilt bakım uygulamanızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Evde cilt temizliği ve cilt lekelerinin giderilmesi için bir çay kaşığı karbonat, bir yemek kaşığı yoğurt ve biraz mısır unu kullanarak maskenizi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Yağlı cilde sahip iseniz içine bir iki damla limon suyu ekleyebilirsiniz.

cilt-4

Evde Cilt Bakımında Neye Dikkat Etmeli?

Hemen her evde bulabileceğiniz malzemeler ile evde cilt bakımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için ise cildiniz için uygun olan seçimlere yer açmanız önemlidir. Yağlı, kuru, karma, normal ya da hassas ten seçimlerinin her birinde farklı olan uygulamalara yer açmak gerekir. Yağlı cilt ya da karma ciltte kullanıma uygun olan limon suyu özellikle kuru ve hassas olan ciltler için kesinlikle önerilmez. Bunun ile beraber bal ise tüm cilt tipleri için kullanılabilen seçimdir.

Yoruma Kapalı.