Gelin makyajınızı kusursuz bir şekilde yapabilmek için abartıya kaçmanıza gerek yok. Düğününüzde doğru makyaj teknikleri sayesinde son derece sade ve gösterişli bir gelin olmayı başarabilirsiniz. İşte karşınızda gelin makyajı için 10 öneri ve dikkat edilmesi gerekenler.

Göz Rengi

Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken en temel nokta; gözünüzün renginin ön plana çıkması olacaktır. Göz renginizi ön plana çıkartabilmek için makyajınızda kullanacağınız tonların göz renginize uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Beyaz Tenliler için Gelin Makyajı

Beyaz ten rengine sahipseniz şanslı olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Fuşya ve tonları sizin ten renginize kusursuz bir uyum sağlayacaktır. Beyaz tenli biri olarak koyu ve baskın olan renklerden de uzak durmanız gerekiyor.

Buğday Tenliler için Gelin Makyajı

Buğday ten rengine sahipseniz, geniş bir renk yelpazesinde makyaj yapabilirsiniz. Fakat saç renginizi koyu olarak kullanıyorsanız biraz dikkatli olmanızda fayda var. Koyu saç renkli kişilerde canlı renk makyajı yapılması daha doğru olacaktır.

Esmer Tenliler için Gelin Makyajı

Esmer bir gelin olmak istiyorsanız pembe ve fuşya gibi renklerden uzak durarak makyaj yapmanız yeterli olacaktır. Genellikle esmer kişilere çoğu makyaj tekniği uyumlu olabilmektedir.

Sade Olun

Özel gününüzde mükemmel gözükebilmek için abartı makyaj yapmaktan kaçının. Sade ve iddialı makyaj teknikleri ile güzelliğinizi yakalamaya özen gösterin.

Klasik Makyaj Teknikleri

Klasik makyaj teknikleri çoğu zaman hayat kurtarıcı olabilmektedir. Bu yüzden yeni trend olan makyaj teknikleri yerine, seçiminizi klasiklerden yana yapabileceğinizi de unutmayın.

Ünlüler Işık Altında Güzeldir

Ünlülerde gördüğünüz makyaj tekniklerini taklit etmeyin. Her kişinin yüz yapısı ve cildinin yapısı farklıdır. Ayrıca ünlüler ışıklar altında durdukları için makyajları daha farklı ve güzel gözükebilir.

Suya Dayanıklı Ürünler Tercih Edin

Gece boyunca makyajınızın yüzünüzde kalmasını istiyorsanız kaliteli ve suya dayanıklı olan makyaj malzemeleri kullanın.

Her Zamanki Halinizle Olun

Gündelik hayatta kullandığınız makyaj tekniklerinden çok fazla uzaklaşmayın. Sıradan olmayan ancak fazla da abartı olmayan size yakışabilecek makyaj teknikleri uygulayın.

Gelinliğinizi Göz Önünde Bulundurun

Gelinlik seçimlerinizin makyajınızı yönlendirebileceğini unutmayın. Seçeceğiniz gelinlik modeline uyumlu makyaj teknikleri uygulayın.

Yoruma Kapalı.