Sağlıklı bir hamilelik geçirebilmek için, anne adayının hamilelik dönemi boyunca düzenli olarak doktoruna gitmesi ve sağlık tetkiklerini yaptırması gerekir. Hamilelik döneminde anne adaylarının en sık yaşadığı sorunlardan biri olan burun eti problemi, anne adayının sıkıntılı bir hamilelik süreci geçirmesine sebep olur Bu yüzden bu sorunun daha fazla büyümemesi, anne ve bebeğin sağlığını da etkilememesi için sık sık doktor kontrolüne gidilmelidir.

burun estetiği

burun estetiği

Burun Eti Probleminin Olumsuz Etkileri

Hamilelik döneminde burun eti problemi, kadınların o dönemlerde fazla kilo alması sonucunda burularındaki kılca damarların genişlemesiyle, etlerin büyümesi ve salgı bezlerinin fonksiyonlarının artması sebebiyle gerçekleşir. Bunun sonucunda ise, burunda tıkanıklıklar meydan gelir. Bu da anne adayının uyurken rahat nefes alamama gibi sıkıntılar yaşamasına sebep olur.

burun estetiği

burun estetiği

Özellikle hamilelik dönemi öncesinde burun yapısı eğik görünümde olan ve daha önce burun eti problemi yaşamış kişilerin bu sıkıntıyı yaşama olasılığı daha fazladır. Bu sebeple daha önceden burun eti sorunu yaşayan ya da burnunda eğrilik olan kişiler,hamilelik döneminde önce doktor kontrolüne giderek tedavi olmalıdır.

hamilelikte burun estetiği

hamilelikte burun estetiği

Hamilelik döneminde sağlıklı nefes almak annenin rahat bir süreç geçirmesi ve bebeğin sağlığı açısından oldukça önemli bir durum olduğu için, anne adaylarının bu konuya özellikle dikkat etmeleri gerekir.

Yoruma Kapalı.