Bir kadının en kıymetli süreci, hamilelik sürecidir. Sonucunda inanılmaz bir mutluluk vardır çünkü. 9 aylık bu süreçte, anne adayının dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar arasında, rutin kontroller ilk sırada yer alır. Bunun haricinde süreç içerisinde bazı atılması gereken adımlar vardır.

hamile

hamile

Erken Teşhis Önemli

Bu adımlarda, kontrollerle birlikte atılır. Harici olarak ise, anne adayının kendisini tanıması gerekir. Bu süreçte, yaşamının diğer zamanlarından farklı olarak bazı normal dışı gelişmeler yaşanabilir. Hamilelik kaşıntısı olarak ortaya çıkan ve vücudun belirli yerlerinde rahatsız edici bir şekilde ortaya çıkan bu aksiyonlara karşı dikkatli olmak gerekiyor. Önemsememek ya da ilgisiz kalmak, son derece yanlıştır.

hamilelik

hamilelik

Yüzden vermek gerekirse, düşük yüzdelerde bu tür rahatsızlıklara yakalanmak mümkündür. Bir çeşit karaciğer rahatsızlığı olan bu şikâyetler için, hemen uzman bir doktora görünmek gerekir. Bebeğin sağlığı için de gerekli olan bu duruma, ilk anda müdahale etmek en doğrusu olacaktır. Özellikle gece başlayacak kaşıntılar, uykusuzluğa yol açacak düzeyde şiddetli bir etki uyandırır. Gözlerde sararma, iştahsızlık ve halsizlikte diğer belirtileridir.

Etiketler:

Yoruma Kapalı.