Günümüz iletişim çağında olduğundan bu dönemde hız da oldukça önemlidir. Bugün, geçmişe baktığımızda bir telefon bağlantısı için dakikalarca beklemek ya da bir mektup gönderimi ile günlerce haber beklemek artık oldukça eskilerde kaldı. Şimdi de bilgisayarın hızını artırarak daha çok işlemi, daha kısa sürede nasıl yapılabileceği ile ilgili sorunlar baş gösteriyor.

Windows Kayıt Defteri Nedir?

Windows kayıt defteri, kedi hiyerarşisi içinde depolanan programların saklandığı bir tür veri tabanıdır. Bilgisayara yüklenen her program, bu defter üstüne kedi anahtar uygulamaları ile ekleniyor.  Programı kaldırdığınızda bu alandan da silmek için deftere ulaşmanız gerekir.

Windows kayıt defteri oldukça önemli olan bir bölümdür. Bu defter bozulursa tüm sistem bozulur. Bu neden ile kayıt defteri optimize etme aşamasında güvenilir kaynaklardan yaralanılması gerekir. Kayıt defteri optimize ederek bilgisayar hızınızı artırın ve boşa yer kaplayan birçok program ve uygulamadan da kurtularak yeni veri alanlarını bilgisayarınıza açın. Bu uygulama için belli program sağlayıcılarından destek alabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.