Daha çok banyo esnasında yapılan kese işleminin vücut üzerinde pek çok yönden faydası vardır. Vücudun dinlenmesi ve ölü hücrelerin deri üzerinden atılması için en azından 10 günde bir kese yapılması gerekir. Kese yaparken zevkinize göre hoş kokulu duş jellerinden veya sabunlardan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz duştan önce çeşitli vücut yağları aracılığıyla da kese işlemi yapabilirsiniz.

Kesenin Vücut Üzerinde Olan Olumlu Etkileri

Kese yapılmanın faydaları arasında ilk olarak vücuttaki ölü derilerin uzaklaştırılması ve cildin oksijen alımının artırılması yer alır. Cilt üzerinde yer alan ince saydam tabakanın atılması, kılcal damarların kanlanmasını artırarak cildinizin daha canlı ve enerjik görünmesini sağlar.

Duş esnasında veya normal zamanlarda kese yapmanın gözenekler üzerinde de pek çok yönden faydası mevcuttur. Keseleme işlemi sırasında terlemeyi önleyen ve cildin solgun görünmesine neden olan ölü deriler vücuttan uzaklaştırıldığı için cilde parlaklık gelir.

Kese işleminin en önemli avantajlarından birisi de akne oluşumunu önlemesidir. Her banyoda düzenli aralıklarda yapılan keseleme, hem cildinizdeki akneleri engelleyecek hem de vücudunuzun yağ dengesini koruma altına alacaktır.

Yoruma Kapalı.