Moda dünyasında trend olan her elbisenin aslında küçük göğüslü kadınlara göre tasarlandığı gibi bir gerçek söz konusudur. Bu yüzden küçük göğüslü kadınların giyim konusunda biraz daha şanslı olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Peki, küçük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli ve hangi noktalara dikkat etmelidir?

İlk olarak yüksek yakalı kıyafetlere yönelmeniz sizler için ideal bir seçim olacaktır. Büyük göğüslü kadınların göğüslerini daha iri ve şekilsiz gösteren bu tür yüksek yakalı kıyafetler küçük göğüslü kadınlar için tasarlanmaktadır. Göğüs bölgenize yönelen dikkatleri kollarınıza ve omuzlarına dağıttığınız zaman üst bölgenizi daha fazla ön plana çıkartmış olursunuz.

Sırt Dekoltesi

Sırt dekolteleri küçük göğüslü kadınların kullanması gereken bir dekolte türüdür. Stilinizde ufak bir sırt dekoltesine yer verdiğiniz zaman son derece şık gözükmeyi başarabilirsiniz. Bel bölgenizi de göstermekten kaçınmamalısınız. Belinizin inceliğini ön plana çıkartabilecek kıyafetler göğüslerinizin olduğundan daha büyük gözükmesini sağlar.

Derin yakalı kıyafetler bir diğer alternatifiniz olabilir. İddialı göğüs dekoltesine sahip olan kıyafetleri büyük göğüslü kadınlara göre üzerinizde daha iyi bir şekilde taşıyabilirsiniz. V yakalı elbiseler, gömlekler ve bluzlar bu noktada yardımcınız olacaktır.

Açık Renkler Kullanın

Renkli giyinmek göğüslerinizin daha büyük gözükmesine yol açabilir. Açık renkli kıyafetler ve aksesuarlar tercih edebileceğiniz parçalar olmalıdır. Fırfırlı üstler ve göğüs bölgesinde çeşitli süslemeler olan parçaları tercih ettiğiniz zaman göğüs kısmınıza daha fazla dolgunluk katabilirsiniz.

Sütyen Seçimi

Spor sütyenler ve bandaj sütyenler göğüslerinizin olduğundan daha ufak gözükmesine yol açabilir. Göğüslerinizin olduğu gibi veya olduğundan daha büyük gözükmesini istiyorsanız dolgulu ve üzerinize tam oturan fit kesimli sütyen modellerine göz atmalısınız. Vücut şeklinize göre uygun olarak giyindiğiniz sürece her kıyafeti ve aksesuarı şık bir şekilde üzerinizde taşıyabileceğinizi unutmayın.

Yoruma Kapalı.