Makyaj hilelerinden zaman zaman her kadın faydalanabiliyor. Kimi uykusunu iyi alamadığı için şişmiş olan göz kapaklarını kamufle etmek istiyor, kimileri yorgunluktan moraran göz altlarını saklamak istiyor ya da diğer sebeplerden dolayı yüzlerinde oluşan deformasyonu makyajla saklamak isteyebiliyorlar.

Yüzünüzde Beğenmediğiniz Bölgeleri Gizleyebilirsiniz

Makyaj Hileleri Her Zaman İşe Yarar

Makyaj Hileleri Her Zaman İşe Yarar

Makyaj yaparken uygulayacağınız küçük bir dokunuşun bir anda tüm havanızı değiştireceğinden emin olabilirsiniz. Tabi bahsedilen bu makyaj hilelerinden sadece yüzünüzde oluşan anlık sorunlardan kurtulmak için değil, genel olarak beğenmediğiniz bölgelerinizi gizlemek için de faydalanabilirsiniz. Örneğin düşük göz kapaklarınız var ise ve siz bundan rahatsızsanız, eye linerınızı yukarı doğru uygulamanızda fayda vardır. Mümkünse uç kısmını hafif yukarı doğru kıvrık şekilde bırakmanız göz kapaklarınızı daha kalkıl gösterecektir.

Bir başka sıkıntılardan biri de dolgun yanaklar yüzünden kilolu görünen suratlardır. Kadınlar genelde yuvarlak hatlı bir yüze sahipse onu daha uzun ve ince göstermek ister. Bunun için de yapılacak şey belli, allığınızı şakaklarınızın altından başlayarak çenenize doğru neredeyse dikey şekilde sürmektir. Tabi bunu yaparken yanağınızda bir çizgi görüntüsü oluşmamasına da özen göstermelisiniz.

Yoruma Kapalı.