Yeni bir cilt bakım trendi olan Multi-Masking birden fazla maskenin aynı anda cilde uygulanması ile gerçekleşiyor. Yüzün her bölgesi farklı bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Doğru bölgeye doğru maskeyi uygulamaktan ibaret olan Multi-Masking yöntemi ile yüz bakımı kapsamlı bir şekilde sağlanabiliyor. Her bölgeye tek tek maske yapıp yıkamak pratik olmadığı gibi bu şekilde maskenin etkisi de azalıyor. Multi-Masking ile tüm maskeler birarada uygulanıp temizlenebiliyor ve böylece maske daha etkili oluyor.

cilt bakımı

cilt bakımı

Multi-Masking ile Hangi Bölgeye Hangi Maske Uygulanmalı?

Multi-Masking birden çok maskenin birarada kullanılarak yapıldığı bir cilt maskesidir. Ama uygulamasında yüzün doğru bölgesi için doğru maskenin kullanılmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

cilt bakımları

cilt bakımları

T bölgesi burun yüzeyinin ve yukarı doğru kaşların arasından üst kısımların yer aldığı bölgedir. Yüzün bu bölgesinde yağlanma ve siyah nokta sorunu görülür. Bu bölge için kömür ya da salisilik asit bulunan maske uygundur. Yanak bölgeleri için içerisinde C vitamini ve peptit bulunan bir maske, gözaltlarınız için retinol içeren bir maske uygulamalısınız.

Etiketler:

Yoruma Kapalı.