Şık ve göz alıcı bayanların sırrı tercih ettiği makyaj ürünlerinde ki başarılı seçimleridir. Kadınları makyaj yaptıklarında kullandıkları en yaygın makyaj ürünü rimel olmuştur.

rimel

rimel

Peki, günümüzde kaç kadın nasıl rimel alması gerektiği konusunda bilgi sahibidir? Kadınların daha uzun ve dolgun bir kirpiğe sahip olmak için tercih ettiği rimel de dikkat ettiği en önemli husus rimel’in rengi ve fırça şeklidir.

rimel tercihi

rimel tercihi

Rimel Tercihinde Renk ve Fırça Seçimi

Kozmetik mağazalarında ve online alışveriş sitelerinde her yaşa ve her tarza uygun farklı marka ve kalite de rimel bulmak mümkündür. Kadınların makyaj yaparken rimel konusunda ki ren tercihi siyah, lacivert ve şeffaftır. Rimeller de tercih edilen fırça şekli ise fırça da bulunan kılların fazla olmasıdır. Kadınların günlük yaşamında rimel kullanmasının asıl sebebi, kirpiklerin daha dolgun ve göz alıcı görünmesidir.

rimel seçimi

rimel seçimi

Ayrıca rimel sürüldüğünde yatmadan önce yıkanarak temizlenmesi göz sağlığı açısından yararlı olur. Kirpiklerin kıvrıklığın artırılmasında rimel seçiminde kıl sayısının fazla olması gerekir. Rimellerin boyları markasına göre değişim gösterebilir, küçük boydaki rimeller kalitesiz olduğu anlamına gelmez.

Yoruma Kapalı.