İnsanların karakterini zaman içinde yaşadıkları ve yaptığı tercihler belirler. Ayrıca yalnızca yapılan eylemler değil kişinin sahip olduğu fiziksel özellikler de uzmanlara göre onların karakterine yön verir. İşte saç rengi de kişinin karakteri hakkında ipucu veren fiziksel özelliklerden biri.

boya

boya

Saç Rengi Karakter Hakkında İpucu Verir

Sarı saçlılar; iradeli ve güçlü kişilerdir. Ne istediğini her zaman bilir, kendini tanır ve istediği bir şey olduğunda ona sahip olabilmek için elinden geleni yapar. Tam bir mücadelecidir. Ayrıca sosyal bir karakteri vardır. Girdiği her yerde insanlarla anlaşma potansiyeline sahiptir. Fakat sarışınlar, böyle bir kişiliğe sahip olsa da kendi aralarında çok da iyi anlaştıkları söylenemez.

Kızıl ve bakır tonlarında saç rengi olanlar; farklı ve dikkat çekici bir karaktere sahiptir. Sorunlara çözüm bulma yetenekleri vardır ve başkalarından yardım beklemezler. Fakat bu aykırı kişilik, bazen başkalarına uzak gelebilir. Bu yüzden herkesle anlaşamayabilirler.

saç rengi

saç rengi

Kumral renkte saçı olanlar; güvenilir kişilerdir. İnsanlara ne kadar sadık ve güvenilir bir kişi olduklarını hemen hissettirirler. Aynı zamanda yardımseverdir ve insanların sorunlarına çözüm bulmaktan kaçınmaz. Herkesle anlaşabilecek bir kapasitesi vardır fakat bu iyi niyet, kolayca suiistimal edilme olasılığına açıktır.

Siyah saçlı olanlar ise; ne istediğini ve sevdiğini bilen kişilerdir. Sevdiği bir şey ya da bir kişi oldu mu ondan vazgeçmesi zordur. Çabuk bağlanır ve alışkanlıklarından zor vazgeçerler. Bu da yeniliklere kapalı biri olmalarına sebep olur.

Yoruma Kapalı.