Sağlık, hayattaki en önemli şeylerden biridir. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için özen göstermemiz gereken pek çok konu var.  Bu konular arasında yaşam alanlarımızı düzenlemek ve doğru şekilde dekore etmekte yer alıyor. Evlerimiz en çok vakit geçirdiğimiz yerler arasında ilk sırada geliyor. Sağlıklı yaşayabilmek için ev dekorasyonunda dikkat etmemiz gereken noktalar bulunuyor. Peki, sağlıklı yaşamak için evimizi nasıl dekore etmeliyiz?

Temiz Hava

Temiz hava sağlıklı bir yaşamın ön koşullarından biridir. Evlerimizi mümkün olduğunca iyi havalanacak şekilde dekore etmemiz gereklidir. Küçük odalar, kapalı kapılar yerine alanları minimum şekilde bölerek kullanmak, doğru hava akışını sağlayacaktır.

Gün Işığı

Havanın yanı sıra gün ışığı da sağlıklı bir yaşam için çok önemlidir. Kalın perdelerle pencereleri kapatmak yerine, gün ışığını geçiren daha ince malzemeler kullanılabilir. Böylece güneşten D vitamini almayı engellemiş olmayız.

Fazla Eşya Bulundurmayın

Ne kadar fazla eşya o kadar fazla toz demek. Düzenli olarak dip köşe toz almıyorsanız tabi… Evinizi tıka basa eşya ile doldurmayın.

Eşya seçiminizi sade ve ergonomik olan ürünlerden yana kullanarak fiziksel sağlığınızı korumuş olursunuz.

Yoruma Kapalı.