Yorgun bir günün ardından kafamızı yastığımıza koyduğumuzda hepimiz sağlıklı bir uyku çekmek isteriz fakat yastığımızın boynumuz ve sağlığımız açısından uygun olup olmadığını pek incelemeyiz. Yapılan araştırmalara göre hijyenik olmayan ve yapısal olarak boynumuza uygun olmayan yastıklar ciddi bakteriler içerebiliyor ya da boyun sağlığımızı tehdit ediyor.

yastık

yastık

Özellikle boyun fıtığı, boyun düzleşmesi gibi rahatsızlıkları olanların yastık konusuna daha çok dikkat etmesi gerekiyor.

Yastığınız Hijyenik Olsun

Yatmadan önce istediğiniz kadar kendinizi dezenfekte edin sağlıksız yastık seçimlerinde bakteriler barınabiliyor. Bu nedenle yastıkların üretiminde kullanılan kumaş ve diğer materyallerin yapısal olarak bakteri barındırmaması gerekiyor. Sizin yapacağınız tek şey ise içeriğinde anti-bakteriyel pamuk, lateks ve yün gibi kumaş türlerinin olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Küf ve bakteri oluşumunu engellemek için köpük dolgulu yastıklardan uzak durmanız gerekiyor.

yastık seçimi

yastık seçimi

Latex yastıklar en sağlıklı dolgu maddesine sahip yastıklardır. Kafanızı koyduğunuzda kafanızın şeklini alan yastıktan kalktığınızda ise tekrar eski haline dönen bir sünger yapısına sahip Latex yastıklar özellikle boyun rahatsızlığı olanlar için ideal yastık türleridir.

Yoruma Kapalı.