Stres, uykusuzluk ve kaygı gibi problemler yaşıyorsanız bitki çayları ile bu sorunlarınızı giderebilir ve sakinleşebilirsiniz. Doğal olarak üretilen bu çaylar ile ruhunuzu dengeleyebilirsiniz.

Papatya Çayı

Kas spazmı ve ağrılar için tüketilen papatya çaylarını stresi azaltmak için de tüketebilirsiniz. Kaliteli bir uyku uyumak istiyorsanız papatya çayını içerek bunu başarabilirsiniz. Papatya çayını içtikten kısa bir süre sonra gevşediğinizi hissetmeye başlayabilirsiniz.

Sakinleştirici Çaylar Nelerdir?

Sakinleştirici Çaylar Nelerdir?

Melisa Çayı

Depresyona karşı etkili olan melisa çayını günde 2 fincan tüketmeniz yeterli olacaktır. Kaynar suya atacağınız 2 çay kaşığı melisayı 15 dakika demledikten sonra bal ilavde ederek içebilirsiniz.

Sarı Kantaron Çayı

Uzun yıllardır tüm dünyanın antidepresan etkileri için tükettiği sarı kantaron çayını sizler de tüketerek sakinleşebilirsiniz. Modern tıpta uzman doktorlar tarafından da tavsiye edilen sarı kantaron çayını 1-2 çay kaşığı kadar kaynamış suya ilave ederek 10 dakika demlemeniz yeterli olacaktır.

Kediotu Çayı

Bitki çayları arasında sakinleştirici etkisi en yüksek olanı kediotu çayıdır. Uykuya dalabilmeyi kolaylaştıran kediotu çayı aynı zamanda stres ve kaygı gibi durumları da azaltır.

Yoruma Kapalı.