Ergenlik çağlarından yirmili yaşların sonuna kadar yakamızı bırakmayan sivilceler kimi zaman çok can sıkıcı olabiliyor. Vücuttaki ilk değişimlerinin sinyallerinin verildiği ergenlik dönemleri sivilcelerle birlikte ne yazık ki sancılı geçiyor.

sivilce maskesi

sivilce maskesi

Pürüzsüz cildinizde birden bire beliren bu benekler iltihaplı ve ağrılı olabilirken aynı zaman da kalıcı izlerde bırakabiliyor. Piyasaya göz attığımızda sivilce geçirmek için üretilmiş olan onlarca ürünü görebilirsiniz. Vaat ettikleri şeylerle tüketicinin gözünü boyamayı başaran bu ürünler sonuç vermediğinde para tuzağı olduğu anlaşılıyor.

Güzelliğinizi Makyajla Perdelemeyin

Elbette cilt yenilenmesi ve sivilce tedavisinde ilk yöntem cilt temizliğinin düzenli olarak yapılıyor olmasıdır. Cildinize uygun bir temizleyiciyi sabah ve akşam ve ya ihtiyacınıza göre cildinize uygulamalısınız. Böylelikle tıkanmış olan gözenekler açılarak sivilce oluşumu da engellenmiş olur.

sivilce maskesi

sivilce maskesi

Cildinize temizleme aşamasından sonra soğuk bir tonik ile canlandırma yapabilirsiniz. Bu da doğal olsun istiyorsanız gül suyu en iyi toniklerden birisidir. Üstelik tamamen doğal olan bu madde cildinize ihtiyaç duyduğu nemi de geri kazandıracaktır.

Yoruma Kapalı.