Yüksek tansiyon ülkemizde de yaygın olarak görülen hastalıklar arasındadır. Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelebilen yüksek tansiyon, kişinin yediklerine fazlasıyla dikkat etmesini gerektiren bir rahatsızlıktır.

Tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin en fazla dikkatli olması gereken konu ise strestir.

İlaçla yüksek tansiyon düşürme yöntemleri dışında bitkisel yöntemler de bulunmaktadır. Yöntemleri uygulamadan önce ise mutlaka uzman bir doktore gidilmeli ve kontrol altında düzenli beslenme programı çıkartılmalıdır.

tansiyon

tansiyon

Hangi Gıdalardan Uzak Durulmalı?

Kızartma, hamur, kırmızı et, sakatat, tatlılar ve içecekler tansiyonun yükselmesine sebep olan gıdalardır. Bu sebeple bu tür gıdaları tüketirken minimum seviyede tüketmeli ve dengeli bir şekilde beslenilmelidir.

Kireçlenme ve beyin damarlarında tıkanıklıklar meydana gelmesine yol açabilen yüksek tansiyon rahatsızlığı son derece önemsenmesi gereken bir rahtasızlıktır.

Tansiyon Nasıl Düşürülür

Tansiyon Nasıl Düşürülür

Mevzu bahis gıdları mutlaka dozunda tüketmeli ve stresten mümkün olabildiğince uzak durulmalıdır.

Doktorunuzun size uygun olarak belirlemiş olduğu ilaçları ise düzenli olarak yalnızca tansiyonunuzun yükseldiği durumlarda değil, doktorunuzun sizin için belirlemiş olduğu zamanlarda ve dönemlerde kullanmalısınız.

Yoruma Kapalı.