İnternet, bilgisayar çağı, dijital platformlar derken, hayatımız teknolojinin etrafında döner hale geldi. Aslında benim teknoloji ile pek bir ilişkim yok diyorsanız, bir daha düşünmenizde fayda var.

teknoloji

teknoloji

Çünkü hiçbir şey yapmıyor olsanız bile yeni bir cep telefonu ya da fotoğraf makinesi alırken bile teknolojik özelliklerini göz önünde bulunduruyor ve ona göre bir seçim yapıyorsunuz.

Teknolojiyi Ne Kadar Kullanıyoruz?

Teknoloji denilince nedense ilk akla bilgisayar, tablet ya da cep telefonu gibi cihazlar geliyor oysa teknolojinin hayatımızdaki yeri sandığımızdan daha büyük. Mesela her akşam evinizde oturup film ya da belgesel izlediğiniz televizyonunuz ya da film izlerken içtiğiniz kahveyi yaptığınız makine, buzdolabı ya da elektrik süpürgesi gibi daha sayılabilecek binlerce teknolojik aleti hayatımızın içinde kullanıyoruz.

teknoloji

teknoloji

Özellikle iş hayatında teknolojinin gücünden daha fazla yararlanıldığı bir gerçektir. Bir ofis ortamında bilgisayarların en son teknolojilerle donatılmış olması ne kadar önemli ise, herhangi bir sektörde üretim yapan bir fabrikanın kullandığı makinelerin teknolojinin gerisinde kalmamış olması da iş hacminin artması açısından çok önemlidir. Bu yüzden teknolojiyi iyi değerlendirmeli ve doğru alanlarda kullanmalıyız.

Yoruma Kapalı.