Deri tabakasının altında bulunan yağ bezlerinin Sebum adı verilen salgısı cildimizde yağlı bir tabaka halinde ortaya çıkar. Hormonsal faktörler, yaş, cins, bir takım hastalıklar ve kullanılan ilaçlardan da etkilenir. Çeşitli çevre faktörleri, yeme içme alışkanlıkları, yanlış beslenme de yağlanmaya müsait ciltlerde yağ bezlerini harekete geçiren etkenlerdir. Doğru bir beslenme ve cilt bakımları ile negatif yaşamsal etkisi azaltılabilir.

yağlı cilt

yağlı cilt

Yağlı Cildiniz için Düzenleyici Bakım Kreminizi Kendiniz Yapın!

1 yemek kaşığı süt kaymağı, 2 tatlı kaşığı domates suyu, 3 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı sirke, 1 yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı çam balı bir kap içerisinde iyice ezilerek veya mikser yardımı ile karıştırın. İyice temizlenmiş cildinize bir pamukla veya elinizle hafif dairesel hareketlerle uygulayın. Gece gündüz kullanabileceğiniz nemlendirici ve düzenleyici doğal kreminiz hazır.

yağlı ciltlere cilt bakımı

yağlı ciltlere cilt bakımı

Çok Kolay Yağlı Cilt Yüz Bakım Maskesi

Sadece 2 yemek kaşığı pirinç ununa yarım çay bardağı kadar süt ilavesi ile hazırlanan çok kolay ve etkili bir maske elde edebilirsiniz. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın temiz yüzünüze ve boynunuza sürün ve 15-20 dakika (maske cildinizde kuruyana kadar) bekleyin. Bol ılık suyla yıkayın. Kuruladıktan sonra nemlendirici kreminizi sürün. En az haftada bir kez uygulama ile farkı göreceksiniz.

Yoruma Kapalı.