Basit gibi görünür, ancak eyeliner kullanmak kolay değildir ve sıklıkla bir göz makyajını kötü gösterebilir. Daha koyu bir cilt tonunuz varsa yalnızca siyah göz kalemi kullanmanız önerilir, aksi halde oldukça sert bir ifadeniz olacaktır. Daha açık ten tonunuz varsa, kahverengi eyeliner en iyisidir. Sarışın saçların ve mavi gözlerin varsa siyah bir eyeliner denemeyin bile.

fashion-2940215_640

İşte eyeliner kullanımı için birkaç ipucu:

  1. Alt göz kapaklarına dikkat: Alt kapaklar için her zaman daha hafif veya daha ince bir renk seçin. Renk için cilt renginize uygun olan eyelinerı tercih edin.
  2. Su hattında bir astar kullanmak iyi bir fikir değildir: Bunun yerine, su çizgisinde beyaz ya da açık renk bir kalem kullanın, çünkü gözlerinizi açmanıza yardımcı olur ve daha geniş görünmesini sağlar.
  3. Göz çevresini tamamen boyamayın: Daha doğal bir görünüm elde etmek için, yalnızca üst göz kapağının dörtte üçüne uygulayın. Bunu yaparken göz ve kaş aralığını da dikkate alın.
  4. Sert, işaretleyici çizgiler çizmeyin: Doğal görünüm için sıvı astar yerine kurşun kalemleri kullanın ya da belli belirsiz eyeliner uygulayın.v

Yoruma Kapalı.