Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen cilt sorunlarının tedavisinde genellikle kozmetik ürünleri kullanılır. Fakat yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan bu lekelenmeler aynı zamanda zararlı güneş ışınlarının etkisiyle de meydana gelebilmektedir.

genç kalın

genç kalın

Açık tenli kişilerde bu lekelerin oluşumu daha da yaygın olarak görülmektedir. Lekelerin giderilmesi için uygulanacak olan tedavi cildin yapısı, lekelerin yer aldığı bölge ve sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bazı tedavi yöntemlerinde lekeli bölgelere renk açmak için özel kremler kullanılmaktadır.

Lazer Tedavisi İşe Yarıyor mu?

Bir diğer leke giderici yöntem ise lekelerin dondurulmasıdır. Soğuk hava ile dondurulan lekeler bir süre sonra kendiliğinden yok olurlar. Lazer ile de tedavi edilebilen bu lekelerin tedavisinde hangi yöntem uygulanıyor olursa olsun mutlaka uzman kişilerden destek alınmalıdır.

yaşlanma

yaşlanma

Yine bir uzmandan destek alarak vitamin asidi kullanarak lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Kozmetik mağazalarında yaşlılık lekelerini geçirici özelliğe sahip olarak tanıtılan ürünlerden ise uzak durmalısınız. Bu tür ürünleri mutlaka doktorunuza muayene olduktan sonra reçete ile birlikte satın alarak kullanmaya başlamalısınız.

Yoruma Kapalı.