Oldukça sıcak havaların yaşandığı yaz ayları içerisinde meyve tüketmek sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen herkes için azami derecede öneme sahip. Akıllara gelen ilk soru ise hangi meyvelerden ne kadar tüketileceği. Öncelikli olarak içeriğinde su oranı fazla olan meyve ve sebzeleri tüketmek oldukça önemli. Sıcak geçen günlerde vücudun sıvı dengesini koruması için bu tür besinler ile destek sağlamak oldukça önemli.

tüketilmesi gereken meyveler

tüketilmesi gereken meyveler

İçeriğinde yoğun sıvı barındıran yaz meyveleri ise karpuz, kavun gibi tatlı besinlerden oluşuyor. Bunun yanı sıra özellikle kahvaltıda tüketeceğiniz salatalık ve domates gibi sebzeler ile vücudunuz için gerekli olan sıvı ihtiyacının bir bölümünü karşılayabilirsiniz.

meyve

meyve

Ölçüye Dikkat Etmek Önemli

Özellikle karpuz ve kavun gibi meyveleri tüketirken mutlaka bir ölçü konulmalı. Bu meyvelerin sahip olduğu şeker göz önüne alınarak daha az tüketmek lazım. Aksi takdirde beklenmeyen kilolar alınabilir. Sıcak yaz günlerinde sağlıklı beslenmek için ağır ve aşırı yağlı olan besinlerden mümkün olduğunda uzak kalmaya çalışın. Yaz meyveleri tüketmeniz sizin için her yönden çok daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Yoruma Kapalı.