Eviniz küçük ise evinize uygun mobilya seçerek kendinize yeni alanlar yaratabilirsiniz. Fonksiyonel eşyalar seçerek yerden de kazanırsınız. Mutfağınız için duvara gömülen dolaplar yaptırabileceğiniz gibi buzdolabı yanında boşluk varsa uzun bir dolap yaptırarak kiler haline getirebilirsiniz. Mutfağınız küçük ise duvara monte edilen masaları seçebilir ve yemekten sonra masanızı tekrar duvara monte edebilirsiniz.

Yerden Tasarruf Ettiren Mobilya Seçimi

couch-1835923_640Yer kazanmak için evde bulunan boşlukları değerlendirin. Eviniz merdivenli ise merdiven altlarına dolap yaptırabilirsiniz. Kullanmadığınız eşyaları bu bölümlerde saklayabilirsiniz. Çocuk odaları çoğunlukla küçük olduğu için kapı arkasına askılıklar yaparak, eşyalarını oraya koyabilirsiniz.

Kapı üstlerinde boşluklar varsa yine oraları dolapla kapatarak eşyalarınızı orada saklayabilirsiniz. Kitaplarınız için açık raflar yapabilir ve evinizi daha derli toplu hale getirebilirsiniz. Salonda ise L şeklinde koltuk kullandığınız zaman odanız daha geniş hale gelir ve sehpa koyacağınız bir alan yaratabilirsiniz. Televizyon ünitesi seçimi yaparken çok amaçlı olanları tercih edin ve yan kısımlarına eşya ya da kitap koyarak, etrafın daha düzenli hale gelmesini sağlayın.

Yoruma Kapalı.